Zeytinyağlı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçlarınızın bakımını evde doğal yollar ile yapmak istiyorsanız kullanacağınız en faydalı besinlerden biri de kesinlikle zeytinyağıdır. Gerek sağlık gerek cilt bakımı gerekse de saç bakımı için kullanılan zeytinyağı doğal bir bakım ürünüdür.

saç bakımı
Saçlarını daha sağlıklı ve daha bakımlı bir hale getirmek isteyen bayanlar zeytinyağı ile belirli zaman aralıklarında saçlarına masaj yapabilirler.

Zeytinyağının Sıcak ve Soğuk Kullanımı

Zeytinyağını saçınıza uygulamak isterken sıcak ya da soğuk olarak uygulayabilirsiniz. Fakat çok fazla sıcak olmamasına dikkat etmelisiniz. Ilık olması sizin için yeterli olacaktır. Ilık zeytinyağının saça uygulanması kolay olduğu için isterseniz bu şekilde kullanabilirsiniz.

zeytinyağlı bakım

Soğuk zeytinyağı ise hem saçı hem de saç derisini mükemmel bir şekilde yumuşatacaktır. Bu konuda seçim size kalıyor. Zeytinyağını düzenli olarak saçlarınıza uygulamaya başladığınızda saçlarınızın çok daha güçlü ve canlı göründüğüne şahit olacaksınız.

yıpranmış saçlara bakım

Zeytinyağının saçları beslemesinin yanı sıra bir diğer faydası da saçta oluşan kepek sorunu için etkili bir çözüm olmasıdır. Saçlarınızda kepek sorunu yaşıyorsanız zeytinyağı ile bu sorundan birkaç uygulama sonrasında kurtulacağınızdan emin olabilirsiniz.

bakım kürleri

 

Yoruma Kapalı.