Evde Saç Bakımı

Saç bakımı her kadın ve erkeğin düzenli olarak uygulaması gereken bir ihtiyaç. Nasıl ki vücudumuzun sağlıklı olması için spor yapmak, ellerimizin kurumaması için krem sürülmesi şart; saçlarımızın sağlığı için de bakım kürü o derece şart. Ancak elbette herkesin zamanı ya da maddi imkanı yeterli olmayabilir.

evde saç bakımı

Bu tür durumlarda evde saç bakımı uygulamak da son derece kolay ve eğlenceli.Saçları ev ortamında bakıma almak için öncelikle saçın cinsi belirlenmeli. Kalın ya da ince telli oluşu, sık veya seyrek oluşu, yağlı, kuru, normal ya da kepekli oluşu önemli detaylar. Bu detaylar gözetilerek hazırlanan bakım ürünleri doğal olduğu kadar faydalı da olacaktır.

Bitkiler ve İşlevleri

Her bitki aslında şifalıdır. Ancak neye yaradığının doğru bilinmesi gerekir. Böylelikle sağlık açısından herhangi bir zarara uğrama ihtimali ortadan kalkar. Evde saç bakım maskesi hazırlarken bilinçli olmak şarttır.

saç bakım önerileri

Hangi bitkinin ne işe yaradığı ve neler ile etkileşime girerse kötü sonuçlar doğurabileceği önceden kestirilebilmelidir. Ayrıca evde bakım maskesi yapmak için sadece bitkilerden değil, yumurta, süt, yağ, yoğurt ve meyvelerden de faydalanılabilir. Tek kullanımlık hazırlanabilecek olan bu tür bakım maskeleri her defasında yeniden yapılırsa daha sağlıklı olur.

 

Yoruma Kapalı.