Kaynak Saçların Bakımı Nasıl Yapılmalı

Saçların daha dolgun görünmesini sağlayan kaynak işlemi sonrası saçların özel bir bakıma ihtiyacı olur.  Kaynak saç bakımı kaynak işlemi kadar özen ve dikkat isteyen bir konudur.

mikro saç kaynağı

Kaynak saça dışarıdan saç ekleme işlemidir. Kaynakla birlikte saç diplerinize sizin olmayan saçların eklenmesi saçlarınıza gösterdiğiniz bakımın bir kat daha artmasına neden olur. Kaynak saçlarda en büyük problem diplerin taranamamasıdır.

Kaynak Saç Bakımı Nasıl Olmalı

Kaynak saçların saç diplerinden taranmaması gerekir. Saç diplerinden taramak saç ekleme noktalarına zarar verebilir. Bu nedenle saçlar taranırken tarama işlemine dipten bir santimetre kadar uzaktan başlamak gerekir.

nano kaynak

Silikon kaynak işlemi uygulana saçlara çok sıcak fön uygulanmamalı. Sıcak fön kaynak noktalarında yumuşama ve ayrılmaya neden olabilir. Silikon kaynakta ortaya çıkabilecek bu sorun keratin ve halka kaynakta bulunmaz.  Kaynak saçlara 15 günde bir fön uygulanması gerekir. Böylece gerçek saçlar kaynak saç diplerine dolaşmayacaktır. Kaynak saçlar sıcak su ile yıkanmamalıdır. Açılma yapabilir. İdeal kaynak süresi maksimum 3-4 aydır. Kaynak, daha uzun süre bekletilmemelidir.

 

Yoruma Kapalı.