Saç Hakkında Bilinen Yanlışlar

Hem erkek hem de kadınların saçları konusunda ne kadar titiz oldukları malumdur. Kadınlar var olduklarından beri saçlarını itinayla düzenlerler. Erkeklerde bu konuda yeni yeni boy gösteriyorlar. Her iki tarafta saçlarının en güzel haliyle yayılmasını ister. Fakat bu noktada bilinen bazı yanlışlar, yanlış sonuçların doğmasını sağlar.

saç bakımı

İnsanlar saç konusunda birçok yanlış bilgiye sahiptir. Bunlardan biri uzun tutulan saçların dökülmesinin garanti olarak görülmesidir. Sağlıklı olduğu sürece herkes saçını dilediği kadar uzatabilir. Eğer saç sağlıklıysa uzun olması bir şeyi kötü etkilemez. Ama eğer saç sağlıksız ise ve zaten dökülüyorsa uzatmak intihar olur. Ama böyle bir problem yoksa uzatılabilir.

sıcak suya dikkat

Sıcak Suya Dikkat

Bunun yanında birde sıcak suyla yıkanma olayı var. Birçok insan saçın sıcak suyla yıkanmasının doğru olduğunu düşünüyor. Fakat bu en büyük felakettir. Sıcak su saçı kurutur ve yıpratır. Saçın canlılığını öldürür. Saçı parlak tutmak ve güçlülüğünü sürdürmesini sağlamak istiyorsanız ılık su ile yıkanmanız öneriliyor. Gün aşırı yıkanmak yerine 2 günde bir yıkanmakta iyi olacaktır.

 

Yoruma Kapalı.