Kırılmış Saçlara Veda Edin

Kısa ya da uzun olması fark etmez, saçları kadınların en büyük aksesuarları olduğu gibi aynı zamanda kendilerini kötü hissettikleri anda da ilk müdahale ettikleri yerdir. Morali bozuk olan kadın hemen bir kuaföre koşar ve saçının rengiyle ya da modeliyle oynar, sonra sinir haliyle düşünmeden karar verdiği rengi beğenmediğini fark eder ve tekrar eski rengine dönmek ister.

kırık saçlar

Tabii bu arada birçok işleme maruz kalan saç yıpranır ve parlaklığını yitirmeye başlar. Bu şekilde düşünmeden atılan her adımın sonucunda saç kırıkları daha da artarak saçınızın bakımsız ve mat görünmesine sebep olacaktır.

kırık saç bıkımı

Kırılan Saçlarınıza Kendiniz Bakım Yapabilirsiniz

Günümüz kadınlarının saçları ile ilgili en sık yaşadığı sorunlardan biri saç kırıklarıdır. Özellikle yaz aylarında sık denize girmelerinden dolayı saçlarını sıkça topladıkları için ve diğer etkenlerle birleşince saçları çok çabuk kırılabiliyor.

saç kırılması

Saç kırıkları için zeytinyağından faydalanabilirsiniz. Evinizde zeytinyağı ve kurumaya ile hazırlayacağınız karışımı saçınıza düzenli olarak uyguladığınızda başarılı sonuçlar elde etmemeniz için hiçbir sebep yok.

saç bakımı

Saçlarınızı Boyatırken Bitkisel Boyaları Tercih Edin

Etrafınıza şöyle bir baktığınızda saçında boya olmayan doğal rengini koruyan kadınların sayısı oldukça azdır. Durum böyleyken de araya kaliteli olmayan boyalar sokan ve bunlarla kadınların saçını boyayan bazı art niyetli kuaförler olabilir ancak saçınızı boyatıyorsanız tercihiniz bitkisel boyalardan yana olmalıdır. İçerisindeki katkı maddelerinin azlığı ile saçınızın doğal dengesini bozmadan renklendirir ve kaliteli boyayla boyanan saçlarınız daha parlak ve dikkat çekici olur.

 

bakımlı saçlar

 

Yoruma Kapalı.