Kaynak Saç Dökülür mü Sorunsalı

Saç konusunda hassas olan hanımların, saçlarıyla ilgili bakım ve kesim yaptırmak istediklerine kafalarına birçok soru işareti takılır. Bir de saç kaynağı gibi uygulamada, yaptırdıktan sonra bazı endişeler duyulmaya başlanır. En bilindik olanı kaynak saç dökülür mü sorunsalıdır. Bu konuda hanımları aydınlatmaya yarar var.

Kaynak Sac Dokulurmu Sorunsali

Kaynak Sac Dokulurmu Sorunsali

Kaynak saç gerçekten dökülür mü?
Saç kaynağı uygulaması yaptırmaya karar verildiğinde, saçları profesyonel ellere teslim etmek gerekir. Birçok saç kaynak merkezi açıldı. İşini kaliteli olarak yapanları tespit etmek gerekir. Aksi takdirde saçın dökülmesinden daha fena şeyler başa gelebilir. Bilinçsizce çalışılan, iş deneyimi fazla olmayan kuaförlerde kötü tecrübeler yaşanır elbet. Saç kaynak teknolojilerine adapte olmuş, aynı zamanda bu teknolojileri uygulayan kuaförlerde böyle bir problem yaşanmaz. Profesyonel saç kaynak merkezlerinde kaliteli malzemeler kullanılır. Müşterinin saç yapısına uygun saç kaynakları uygulanır. Saç dökülmesine neden olacak yöntemler uygulanmaz.

Kaynak saç çıkarıldığında saç dökülme görüntüsü meydana gelebilir. Fakat dökülen saç tellerinin günler öncesine ait olduğu bir gerçek. Sağlıklı bir insan günde 40 ila 50 adet saç teli kaybeder. Saçlarda kaynak varsa bu dökülen saç telleri saçların arasında kalır. Kaynak saç çıkarıldığında bu saç telleri yere düşer. Bu görüntü insanı aldatır. Kaynak saç yüzünden döküldüğü zannedilir. Aslında dökülen, o güne kadar birikmiş dökülen doğal saçlardır.

Kaynak Sac Dokulurmu Sorunsali

Kaynak Sac Dokulurmu Sorunsali

 

 

Yoruma Kapalı.