Saç Kaynak Gerçekleri

Saç Kaynak Gerçekleri

İnce veya kalın saçlar için olsun, saç dökülmesinden baş ağrısına kadar, saç uzantılarının saçlarınız için güvenli ve pek de iyi olmadığı temelinde bir görüş vardır. Bununla birlikte, bu görüşü benimsemeden önce, gerçek uzantıların saçınıza zarar verip vermediğini veya bunun hakkında doğru ve yanlış füzyon yöntemlerini mi suçlayacağınızı öğrenmek gerekir.
sac-kaynak-oncesi-sonrasi-19-300x300

Saç Kaynak Saçlarınıza Zarar Veriyor mu?

Bunları doğru kullanıyorsanız hayır, saç uzantıları saçınıza zarar vermemelidir. Sanki yüzünüzde makyaj uygulamak ya da hayatta zararı olabilecek başka bir şey gibi elbette, bazı kimyasallar var, ancak zirveye geçmiyorsanız, endişelenmeniz gereken hiçbir şey yok.

Saç uzatmalarıyla ilgili en büyük mesele uzantıları değil, onları yanlış uygulayan kuaförler olabilir. Saçınıza zarar veren tecrübesiz stilistlerden veya gerçekten baş ağrısı ve hatta saç dökülmesine neden olan süper ağır saç setlerinden edindiyseniz sonuç hüsran olabilir. Alınması gereken saç uzatmaları için ağırlık 160 gr’dan fazla değildir.

Bununla birlikte, saçınıza hasar veren bazı yöntemler vardır, örneğin: doğal saç proteinini (keratin) eriterek bağlanan keratin saç uzantıları kesinlikle saçınızda bir iz bırakacaktır, ancak hasar olarak saydığımız tek gerçek hasar, saç dökülmesi veya daha incelmiş saçtır.

 

Yoruma Kapalı.