Kaynak Saç Doğal Durur mu?

Uzun saç hayalini gerçeğe dönüştürmek isteyen bayanlar kaynak yaptırma konusunda bazı endişeler yaşıyor. Bu endişelerin başında da kaynak saç doğal durur mu sorusu geliyor. Aslında bu soruya net bir yanıt vermek doğru olmaz. Çünkü kaynak saçın ne kadar doğal duracağı, hangi kuaför salonunda yapıldığı, natürel saçın kullanılıp kullanılmadığı ve hangi yöntemle kaynak uygulamasının gerçekleştirildiğine göre farklılık gösteriyor.

kaynak saç modeli

Doğal Kaynak Saç İçin Doğru Kuaförü Seçin

Öncelikle kaynak saç uygulamasında en önemli hususun doğru kuaför salonunun seçilmesi olduğunu belirtmemizde fayda olacaktır. Mutlaka kaynak saç konusunda profesyonel olan kuaför salonlarının tercih edilmesi gerekir. % 100 firesi alınmış, kaliteli ve natürel saçlar kullanılmış olsa dahi amatör kuaför salonlarından çıktığınızda kaynak saçınızdan hiç memnun kalmazsınız.

kaynak saç modeli
Çünkü uygulama sonrasında kaynak saçlar saç diplerinize basınç yapabilir, saç dipleriniz parlayabilir ya da kaynaklar dökülmeye başlayabilir. Bu durum doğal görünümden uzaklaşmayı da beraberinde getirir. Özellikle katlı saç modellerine sahip olanların hem kaliteli saç hem de profesyonel kuaför seçimine maksimum düzeyde önem vermesi gerekiyor.

 

Yoruma Kapalı.