Saç Dökülmesine Dur Deyin!

saç dökülmesi için çözümler
Günümüzde birçok bayan saç dökülmesi konusunda ciddi problemler yaşar. Hayatınızda var olan stres, mevsimsel değişiklikler, vitaminsizlik ve buna benzer daha birçok sebepten dolayı saçlarınız dökülebilir. Sağlıklı saça sahip olmakta en büyük etkisi olan sağlıklı beslenmedir.  C vitamini ve E vitamini saçların büyük oranda sağlıklı olmasını sağlar. Aksi olarak A vitamini fazla almak saç dökülmesine sebep olur.

saç dökülmesi
Saç diplerine ve saç tellerine zarar veren plastik taraklar kullanmak yerine, ahşap ve kauçuk taraklar kullanmaya özen gösterin. Zeytinyağı ile saç diplerinize yarım saat masaj yapın ve ılık suyla durulayın böylelikle saç köklerinize canlılık katmış olursunuz. Aynı zamanda saç derinize ve saçlarınıza bal ve yumurtanın sarısıyla masaj yapmanız saç dökülmesini engelleyen diğer faktörlerden biridir.

saç dökülmesini azaltmak

Saçınıza Nefes Aldırın!

Saçın nefes almasını engelleyen jöle kullanmaya çalışın bu büyük oranda saç dökülmesine neden olur. Kullandığınız takdirde aynı gün kesinlikle yıkayın. Karbonhidrat ağırlıklı besinlerden uzak durmaya çalışın.

saç dökülmesini nasıl engelleriz

Damarların akışı yönünde saçlı deriye masaj yapmak saç dökülmesini önleyen en önemli faktördür. Eğer sizde hayatınızdaki belli sebepler yüzünden,  ciddi oranda saç kaybı yaşıyorsanız bunu önlemeye çalışan saç bakım önerilerini dikkate alın.

saç dökülmesi için maskeler

 

Yoruma Kapalı.