Halkalı Kaynak Takılma Yöntemi

Boncuk kaynak olarak da bilinen halkalı kaynak, kadınların en çok tercih ettiği saç kaynak yöntemlerinden biridir. 2000’li yıllarda yaygınlaşmaya başlayan ve kısa saçlı kadınların kurtarıcısı olan halkalı kaynak, diğer saç kaynaklarıyla kıyaslanırsa fiyat, kullanım kolaylığı ve yapılış şekli açısından daha avantajlı bir saç kaynak işlemidir.

Halkalı Saç Kaynak Uygulaması ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fiyat olarak da diğer saç kaynaklara göre çok daha uygun olan boncuk kaynak işlemi yapılırken, öncelikle takılacak saçın yapısının ve kişinin kendi saçının birbiriyle uyumlu olması gerekir. Çünkü kişinin kendi saçı ince telliyken, takılacak saçların kalın telli olması ortaya kötü bir görüntü çıkmasına neden olur.

Halkalı kaynak işleminde kullanılan materyaller ise, metal alaşımlı, içi silikonlu boncuklar ve halka kaynağı takmaya yarayan pensedir.Halkalı kaynak yapılırken içi silikonlu boncukların kullanılıp kullanılmadığına mutlaka dikkat edilmelidir. İçi silikonlu boncuklar kullanılmadığı takdirde, kişinin boncuk içerisinde sıkışan saçları ezilir ve bu da saç tellerinde kopmalara sebep olur.

Ayrıca halkalı kaynak uygulamasında boncukların her biri düzenli ve aralıksız olarak takılır. Arada kalan saçlara boncuk takılmadığı zaman saçlarda kaynak olduğu hemen göze çarpabilir. Bunun dışında arada kalan saçlar yüzünden, kaynak saçla kişinin kendi saçı birbirine dolaşabilir ve kopmalar olabilir.

 

Yoruma Kapalı.