Kalitesiz Saç Kaynağın Zararları

Günümüzde stres, genetik, çevresel, bedensel gibi birçok nedene bağlı olarak dökülen ve seyrekleşen saçları eski haline getirmek oldukça kolay. Teknolojinin nimetlerinden faydalanan birçok saç kaynak yöntemi Avrupa’dan ve ABD’den sonra şimdi de Türkiye’de.

saç kaynak

Dolgunlaştırıcı, yoğunlaştırıcı ve uzatıcı birçok saç kaynak yöntemi ile kısa sürede saçlarınızı eski canlılığına kavuşturabilirsiniz. Halka kaynak, mikro saç kaynak, keratin ve tress saç kaynak yöntemler uygulanan popüler saç kaynak yöntemleri arasında yer alıyor.

saç kaynak

Bu saç kaynak yöntemleri her ne kadar etkili ve doğal bir görünüm sergilemeye yardım etse de saç kaynak merkezinin kalitesine göre de değişik sonuçlar ortaya koyuyor.

Kalitesiz Saç Kaynağın Olumsuz Etkileri Nelerdir?

Kaynak merkezinin deneyimli saç uzmanları, kullanılan malzemeleri ve boyaları gibi daha birçok kriterleri uygulanan saç kaynak yönteminin verimliliğini etkiliyor. O nedenle saç kaynak yaptırmaya karar vermeden önce yaptıracağınız saç kaynak merkezinin kalitesini araştırarak işe koyulmalısınız.

saç kaynak

Kalitesiz kullanılan saç kaynak yöntemleri hem hijyen bakımından hem de görüntü bakımından hoş olmayacaktır. Netice de kullanılan malzemelerin kalitesiz olması saç kaynaktan ziyade kendi saçlarınızın dökülmesine de sebebiyet verebilir. Aynı zamanda saç dengenizi bozarak birçok saç sorunlarını da beraberinde getirir.

 

Yoruma Kapalı.