Kaynak Saç Uygulamaları

İhtiyaca göre saçı dolgunlaştırmak ya da uzatmak amacıyla orijinal saça çeşitli yöntemlerle saç ekleme işlemine genel olarak kaynak saç uygulaması adı verilir.

saç kaynak uygulaması

Tekniğine ve kullanılan malzemesine göre çeşitleri bulunup yine bu özellikler dahilinde de aralarında fiyat farklılığı görülür.

Tekniklerine göre kaynak saçlar

Kaynak saç tekniklerinden kısaca söz etmek gerekirse boncuk kaynak, mikro kaynak (jel ve kapsül seçenekleri bulunur), keratin kaynak ve örgü kaynak teknikleri bulunuyor. İsimlerini işlem sırasında kullanılan malzemelerden alırlar. Boncuk kaynak, kaynak saçın orijinal saça köklerinden yakın bir kısımdan boncuklar ile tutturulmasıdır. Keratin kaynak, kaynak saçın uçlarına saf keratin adı verilen bir jel sürülerek orijinal saça tutturulması ile yapılır.

saç kaynak

Örgü kaynakta kaynak saçın orijinal saça ilmekler atılarak tutturulması esastır. Mikro kaynak ise en son teknik olup iki seçeneği bulunur. Mikro jel kaynak nano teknoloji ürünü olan gözle görülmeyen şeffaf jel kullanılarak; mikro kapsül kaynak ise kaynak saçın orijinal saça şeffaf renkte ve mikro boyutlarda olan kapsüllerle tutturulması ile yapılıyor.

saç kaynak özel modelleri

Kaynak saç fiyatları uygulamayı yapan merkeze göre değişiklik gösterse de asıl olan kullanılan malzemelerin niteliği ve kalitesidir. Mikro kaynak son teknoloji ürünlerini kullanması nedeniyle en pahalı tekniktir.

 

Yoruma Kapalı.