Kaynak Saç Uygulamasında Nasıl Şekil Verilir?

Eğer iyi bir kuaför salonunda saç kaynak uygulaması yaptırdıysanız, kaynak saçların yüzde yüz doğal insan saçı olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla da kendi saçınız üzerinde uygulatabildiğiniz her türlü saç şekillendirme işlemini bu kaynak saçlar üzerinde de yaptırma şansınız vardır. Burada önemli olan şey, kaynak yapılan saç diplerini fazla hırpalamamak ve saçları doğru malzemeler ile şekillendirmektir.

kaynak saça nasıl şekil verilir

Kaynak Saça Fön Çekmek

Kaynak saçlarınıza düz fön çektirmek isterseniz, kuaförünüzün saç diplerinize çok fazla tarak vurmadığına, ama saçları tane tane taradığına şahit olursunuz. Çünkü özellikle boncuk kaynak ve keratin kaynak gibi yöntemlerle uzatılan saçların kök kısmında işlem yapılırken dikkatli olunmasında fayda vardır.

kaynak saça fön çekmek

Tıpkı kendi saçlarınızda olduğu gibi, kaynak saçlarınızda da her türlü şekillendirme işlemini yaptırabilirsiniz. Düz fön ya da dalgalı fönün yanı sıra, saç boyatma işlemlerini de gönül rahatlığı içinde yaptırma olanağınız var. Bunun yanı sıra yine kendi doğal saçınızda olduğu gibi, saç kestirme ve model verdirme gibi işlemlerle de saçlarınızın formunu değiştirme imkânına sahipsiniz.

 

Yoruma Kapalı.