Saç Kaynak ile Saç Uzatma için Hangi Yöntemi Seçmeli?

Saç Kaynak ile Saç Uzatma için Hangi Yöntemi Seçmeli?

Hangi kadın güzel ve gür bir saç hayal etmiyor ki? Birkaç yıl önce kuaför sanatının endüstrisinde bir sansasyon vardı; saç kaynak uzatma yöntemleri çıktı. Görünüşe göre rüyalar gerçek oldu. Yapı prosedürü aynı kategoriye girmiyor olsa da pratik olarak herhangi bir kadın, saçların hacmini birkaç kat artırabilir, uzunluklarını ve rengini değiştirebilir.

mikro-sac-kaynak-islemi-4-225x300

Sıcak Füzyon mu, Soğuk Füzyon mu?

Sıcak füzyon saç kaynak, sıcak keratin veya mikrojeller ile klips kullanılmadan tutturulur. Bu teknoloji, daha önce gerekli sıcaklığa kadar ısıtılan özel metal klipslerin kullanılması anlamına geliyor. Modadaki en son sözcük ultrasonik yapıdır; bağlantılar ultrasonik dalgaların etkisi altında erir. Mikrokapsül adı da verilen bu teknoloji, daha güvenlidir, saçlarda metal yoktur.

Soğuk füzyon saç uzatma da birkaç şekilde gerçekleştirilir: Mikro bant kaynak, saçların dağıtıldığı özel bir bant ile gerçekleştirilir. Kendi saçlarının köklerine yapıştırıcı yardımıyla sabitlenir. Günümüzde en ekonomik saç uzatma yöntemlerinden biridir. Saçlar özel tutkalla kendi başına yapıştırılır. Yapışkan açık bir renge sahip olduğu için bu prosedür sarışınlar için daha uygundur.

Dolayısıyla, mevcut teknolojilerin herhangi biri, en azından yapışkan, halka ve ısıyla muamele gibi yabancı cisimlerin kullanımını üstlenir. Her birinin avantaj ve dezavantajları var, bu nedenle kişisel bir tercihtir.

 

Yoruma Kapalı.