Güzel ve Işıltılı Saçlara Sahip Olmanın Püf Noktaları

Güzel ve ışıltılı saçlara sahip olmak için sağlıklı saçlara sahip olmak gerekmektedir. Sağlıklı saç parlar ve hacimli olur. Bu sebep ile saçların ana etmeni olan protein ve suyu mutlaka dengeli biçimde almanız gerekmektedir.

Parlak Saçlara Sahip Olmanın Püf Noktaları

Nem

Saçlarınızı kurutma makinesi yerine kendi halinde bırakarak kurumasını sağlayarak nemin daha fazla diplere inmesini sağlayabilirsiniz.

Parlak Saçlar

Saç Kırıkları

Saçların kırılmaması için onları kuru iken taramamaya özen gösterin. Buna rağmen kırılmanın önüne geçemiyorsanız arada uç kısımlarından kestirerek kırık görüntünün saçınızdan ayrılmasını sağlayabilirsiniz.

Parlak Ve Işıltılı Saçlar

Güneş

Saçları en yoran bir başka etmende güneştir. Güneşten saçlarınızı koruyarak neminde azalmasını engelleyebilirsiniz.

Boya

Saç tipinize uygun olan boyayı seçerek saçınızı koruyabilirsiniz. Bununla ilgili olarak kuaförünüzle görüşebilirsiniz. Ayrıca maun yağını boyama öncesi saçınıza uygularsanız boyanın olumsuz etkilerinden saçınızı koruyabilirsiniz. Boyamadan sonrada şampuanınızı boyalı saçlar için olan şampuanla yıkamanızda olumlu etki yapacaktır.

Parlak Saçlara Sahip Olun

Saç Kremi

Saçların daha kolay taranması ve yumuşak olmasını sağlaması yönünden saç kremi muhteşem bir mucizedir. Ayrıca saçında nemini koruması da başka bir avantajıdır.

 

Yoruma Kapalı.