Saç Bakımında Bilinmeyenler

Saçlar zamanla yenilenme özelliğini yitirir ve dolayısıyla kadınların saçları git gide matlaşır. Kadınların evde kendilerinin de hazırlayıp uygulayabileceği birkaç bitkisel yöntemle parlak saçlara sahip olmak mümkün.

saç bakım sırları

Öncelikle çok sık yapılan hataları ortadan kaldırmak adına birkaç noktaya değinmek gerek. Saçları çok sık yıkamak saç derisinin kendini korumak için ürettiği yağın saçlardan arındırılmasına sebep olur. böylece saç daha korumasız kalır. 2-3 günde bir yıkamak saçı biraz kendi haline bırakmak gerekir. Ayrıca saçları çok sıkı toplamak da saç köklerinin gerginleşmesine ve dolayısıyla köklerin zayıflamasına sebep olur.

parlak saçlar

Mat Saçlardan Kurtulmanın Bitkisel Yolları

Saçları parlak görünsün isteyen kadınlar ortalama haftada bir, zeytinyağı ile saçlarını tarayabilir ve saç diplerindeki kan dolaşımını hızlandırmak ve yağın diplere işlemesi için sıcak bir havlu ile sarabilirsiniz. Parlak saçlar için bir diğer yöntem de durulama suyu olarak çay suyu ve sirke ilaveli sular kullanılabilir. Ayrıca birer tutam dulavratotu, adaçayı, kekik, defne ve ısırgan 1 litre suda bir gün kadar dinlendirildikten sonra losyon olarak kullanılabilir bu da saçlara ışıltı kazandırır ve bakım yapar.

 

Yoruma Kapalı.