Fön Çekmenin Püf Noktaları!

Kadınlar saçlar konusunda her daim hassas olmalıdır. Çünkü bakımlı ve güzel olmanın yolu düzgün saçlardan geçer. Bu anlamda özellikle de uzun saçlara sahip iseniz fön çekmek ya da çektirmek en sık kullandığınız yöntemlerden biridir. Bu yazımızda siz değerli okuyucular için fön çekmenin püf noktaları neler olduğundan söz etmek istedik.

Fön Çekerken Dikkat!

Her şeyden evvel fön çekmek için kaliteli malzemelere sahip olmanız şart. Eğer kendiniz evde fön çekecekseniz mutlaka ekipmanlarınız profesyonel olmalı.

düz fön

Fön makineniz, fırçanız iyi ve kaliteli olmalı. Sadece bunlar yetmez. Fön çekmeden evvel saçlarınızı yıkamalısınız. Ve tabi ki doğru ve düzgün şampuan ve krem kullanmanız gerek. Saçları ne çok sıcak su ile ne de soğuk su ile yıkayın. Düzgün bir fön için normal saç kurutma makineleri yerine profesyonel fön makinelerinden kullanmak şarttır.

fön çekmek

Çünkü bu aletler bildiğiniz gibi havayı daha basınçlı ve yüksek ısı ile üfler. Diğer bir ekipman olan fırçanın da boyu ve cinsi önem taşıyor. Bu ürünün kaliteli polyamid, ısıyı iyi ileten ve saçlarınızın uzunluğuna uygun olan bir yapıda olması gerekiyor.

 

Yoruma Kapalı.