Kalın Telli Saçların Bakımı

Kalın telli saçların bakımı bilinenin ya da düşünülenin aksine aslında ince telli saçlara göre çok daha kolaydır. Kalın telli saçlar aynı zamanda sertlik derecesi daha yüksek olan saçlar ve olduğundan kuruluk oranı daha fazla yağlanma problemi daha azdır. Peki, kalın telli saçların bakımı nasıl yapılmalıdır?

saç bakımı

Isı Veren Şekillendiriciler Kullanmaktan Kaçının

Kalın telli saçlar aynı zamanda kuru saçlar olduğundan dolayı, düzleştirici ve maşa gibi ısı veren saç şekillendiricilerden kaçınmak gerekiyor. Bu tip saç şekillendiriciler verdiği ısı ve yaydığı ışınlardan dolayı saçların üzerindeki yağ tabakasını kurutur bu nedenle saçlarınızı mümkün olduğu kadar bu uygulamalardan korumanız gerekiyor.

saç bakım yöntemleri

Bir diğer önemli detay ise doğru şampuan seçimi. Kalın telli ve kuru saçlar için özel olarak üretilen şampuanlar saçlarınıza daha uygun olacaktır. İçinde alkol gibi saçlara zarar veren kimyasal maddelerin yer aldığı bakım kremleri ya da saç bakım kürlerini kullanmamaya çalışın.

bakımlı saçlar
Saçlarınıza yumuşaklık veren ve saçlarınızın yağ pigmentlerini canlandıran bakım kremleri ile saç bakım maskelerini kullanmaya özen gösterin. Saçlarınızı her gün yıkamak yerine haftada iki ya da üç kez yıkayın.

 

Yoruma Kapalı.