Saç Kaynak Uygulamaları ve Sonrası

Ülkemizde yaklaşık 30 yıldır uygulanmakta olan saç kaynak tekniği ilk zamanlar maliyetin yüksek olmasından dolayı yaptırmakta zorlanılan bir teknikti. Zamanla uygulamanın maliyeti düşmesine nazaran olumsuz durumları varlığını sürdürdü.

mikro saç

Dezavantajlı durumların başında gözle görülür olan uygulama sebebi ile uygulamanın sınıfta kalması oldu. Ayrıca gece uykularının düşman olması da başka bir olumsuzluk idi.

saç kaynakları

Bunun sebebi ise saçın kaynak yapılan yerlerinin batması ve saçta oluşan dolanmalar ve taramada güçlük yaşanması gelmekte idi.Bunların hepsini bertaraf eden mikro saç kaynak tekniği ise saç dökülme problemi yaşayanlara önemli ölçüde avantaj sağladı.

mikro saç kaynağı
Bu yöntem ile artık saç diplerinde batma olmamakla birlikte saçta dolanma ve tarama zorluğunda yaşanmamaktadır. Ayrıca ekim işleminin yapıldığı da gözle görülür şekilde belli olmaması da avantajın ikiye katlayan en önemli unsur oldu.

kaynak uygulanışı

Mikro Saç Kaynak Tekniğinin Başka Özellikleri Nelerdir?

Mikro saç tekniği çok kısa olan saçlara da uygulanabilmesi ile erkeklerinde tercih ettiği bir yöntemdir. Ayrıca en az dört ay süre ile kullanabilmekle birlikte orginal saçınıza da zarar kesinlikle vermez.

kaynaktan sonra

 

Yoruma Kapalı.