Saç Kaynak Hakkında Merak Edilenler

Saçlarından şikâyetçi olan ya da değişiklik yapmak isteyen birçok kişinin ilk aklına gelen seçenek kaynak saç yaptırmak oluyor. Bugün hemen her kuaför bu işlemleri yapabilecek ortama sahip, ama tabi ki rastgele bir merkez seçmemek gerekir.

saç kaynak

Saçları için kaynak işlemi yaptırmak isteyenlerin ilk olarak doğal saç kaynak yöntemi hakkında bilgi sahibi olması, bu işlemin nasıl yapılacağını ve işlem sonrasında nelere dikkat etmesi gerektiğini öğrenmesi önemlidir.

Saç Kaynağı Nasıl Yapılır?

Doğal saç kaynak yaptırılacaksa ilk olarak kişinin beklentisine uygun şekilde saç seçimi yapılır, kaynak yapılacak olan saç istenilen boyutta kesilir ve doğal saça uygun renkte boyama işlemi yapılır. Birçok kaynak türünde eklenecek olan saçı arzu edilen her renge boyamak mümkündür.

kaynak saç

Kaynak işlemi sırasında eğer işlemi yapan kişi profesyonelse hiçbir şekilde acı hissi söz konusu olmaz. Saçları birbirine dolaştırmadan titizlikle işlemini gerçekleştireceği için kaynak yaptırmak keyif haline dönüşecektir.

Kaynak Sonrasında Ne Yapmalı?

Uygulanan kaynak işlemi sonrasında uzman kişi nasıl bir uygulama yapılması gerektiğini bildirir. Saçın yıkanmaması gerekiyorsa ne kadar süre sonra yıkanabileceğine dair bilgiler verirken, dikkat edilmesi gereken bir iki günün ardından doğal saçlar için yapılan her işlem kaynak için de yapılabilir.

kaynak saç modelleri
Fön çekilebilir, maşa yapılabilir, düzleştirilebilir ve bunun gibi diğer uygulamaların hepsi yapılabilir. Yalnız saçların uzaması halinde kaynakların görünmemesi ve doğal saçın yıpranmaması için yeniden çıkarılıp kaynatılması işlemini ihmal etmemek gerekiyor.

 

Yoruma Kapalı.