Mikro Saç Kaynak Yaptırmak Saçları Döker mi?

Doğru bir uygulamada mikro saç kaynak sonrası sağlıklı saçların gerçek kırılması ve dökülmesi yoktur. Ortalama bir insan doğal olarak günde 50’den fazla saç kaybeder. Bunlar saç derisi ile saç kökünden çıkan ölü tüylerdir. Normalde, saçlarınızda toplanır ve sadece giysilerin üzerine düşerler veya saçları yıkarken ayrılırlar.

Mikro Saç Kaynak Kendi Saçınıza Zarar Verebilir mi? 

Mikro kaynak veya mikro halka üzerindeyken, ölü saçlar fırçalanamayacak veya keratin ile bağlandıkları için düşemeyecektir. Bu saç kırık gibi görünebilir, ancak her saç uzatma yönteminde bu normaldir. Ayrıca, saç kaynak uzantıları birkaç hafta sonra çıkarıldığında, kendi saçınızı ilk kez fırçalarken çok gevşek saçlar göreceksiniz. Telaşlanmayın, bu da normaldir ve her tür saç kaynak bakımı öncesi gerçekleşir.

Mikro saç kaynak yöntemi ile saça eklenen uzatmalar, tipik olarak üç ila dört ay kullanılabilir. Dört aydan fazla bir sürede, yeniden büyüme için uygun ortam bulunmaması kendi saçınıza saplanmaya başlar ve saçınızın kırılmasına neden olabilir. Bu noktaya gelmeden önce profesyonel bir kuaför tarafından çıkarılmalı ve değiştirilmelidir.

 

Yoruma Kapalı.