Mikro Saç Kaynak Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mikro saç kaynak gibi çok küçük ölçekte yapılan saç kaynak işleminde saçları birbirine tutturmak için insan saçı proteini ile aynı olan keratin kullanılır. Keratin tutkal gibi saça zarar vermez, mikro kaynak bağlarında neredeyse tespit edilemez. Mikro kaynak sonrası saç bakımı kolaydır, ancak uzun ömür için tüm bu hususlar dikkate alınmalıdır.

Saç Kaynak Nasıl Korunur?

  • İlk ve bakım hizmetleri de dâhil olmak üzere, mikro saç kaynak servisinizden 48 saat sonrasına kadar saçlarınızı şampuanla yıkamayın. Bu, bağların yerleşmesi için yeterli zaman verecektir ve kaynak uzantılarınızın temizlik kimyasalları ile erken temastan kaymamasını sağlayacaktır.
  • Bir süre sonra bağlarda sıkışan, doğal olarak küçük miktarlarda açığa çıkan saçı görmek için bekleyin. Bu oldukça normaldir ve çıkan uçlar, bağlara yakın karışıklığı en aza indirmek için stilistiniz tarafından kesilebilir.
  • Yatmadan önce saçınızın uyurken karışmasını önlemek için saçlarınızı yumuşak bir atkuyruğunda toplayın.
  • Saç kaynak eklentileriniz için bir kontrol randevusu ayarlayarak iki hafta sonra kuaför salonunuza dönün. Doğru yerleşmemişlerse birkaç saç telinin değiştirmek gerekebilir.
  • Bağ kayması veya herhangi bir rahatsızlık hissederseniz, sebebini belirlemek ve durumu düzeltmek için saç kaynak konusunda uzman saç stilistinize danışın.
 

Yoruma Kapalı.