Kuru Yıpranmış Saçlara Doğal Çözümler

Saç bakımında özellikle saç derisinin kuruması sonucunda saçlar cılız olur ve zamanla dökülür. Kuru saçlara bakım uygulaması ile saçlarınızın doğal nem dengesini eski haline getirebilirsiniz.

kuru saçlar
Saç bakım yağları ve maskeleri ile saçların düzenli güçlenmesi sağlanacaktır.  Kuru saçlar özellikle çabuk kırılır ve elektriklenir. Saçlarınızın kurumaması için zeytinyağı karışımlı şampuanları tercih etmeniz önemlidir.

bakımsız saçlar

Saç Bakımı ve Kuru Saçlara Özel Maskeler

Kuru ve yıpranmış saçların içten doğal besinlerle beslenmesi de önemlidir. Bol su içmeniz nem dengenizi sağlayacaktır. Kur saçlara bakım uygulamaları ile sizler saç diplerinizi kökten uca nemlendireceksiniz. Kuru saçlar daha hassas olur. Kuru saçlara özel maskeler ile saçların dolgun hale gelmesi mümkündür.

yıpranmış saçlar

Kuru saçlar için özellikle lavanta, biberiye ve Hindistan cevizi yağları önerilir. 1 çorba kaşığı hepsinden bir kâseye koyarak sadece saç diplerinize haftada bir uygulamanız yeterlidir.

saç bakımı

Saç köklerinin nemli olması için yumurta sarısı içerisine 1 çorba kaşığı kese yoğurdu ve 1 tatlı kaşığı bal içerisine 1 kahve fincanı zeytinyağı ilave edin. Saç diplerinizi bu özel karışım ile haftada bir masaj yaparak sürün. Saçlarınız gün geçtikçe daha sağlıklı hale gelecektir.

 

Yoruma Kapalı.