Keratin Kaynak

Uzun ve dolgun saçlara kavuşmak için farklı farklı teknikler bulunur. Bunlardan biri de kaynak saç uygulaması. Profesyonel kişiler tarafından yapıldığı takdirde mükemmel sonuç yakalanır. Farklı türlerinin bulunması kadınları seçim yapmakta zorluyor. Bu yüzden özelliklerini iyi bilip ona göre seçim yapmak gerekir.

keratin saç kaynak

Keratin Kaynak mı Silikon Kaynak mı?

Keratin vücut yapısında bulunan bir çeşit proteindir. Silikon ise kimyasal yollarla üretilen bir madde olduğundan doğal olması söz konusu değil. Silikon, keratine nazaran daha yüksek ısıda erir. Bu sebepten dolayı silikon uygulamalarında saç çok yüksek ısılara maruz kalır bu da saça ister istemez zarar verir. Keratin ise daha makul ısılarda rahatlıkla uygulanabilir.

keratin saç kaynak modeli

Silikon türünün saçtan çıkarılması sırasında tiner türevi kimyasal maddelere ihtiyaç duyulur. Bu da saç kıllarında zayıflamaya ve kopmaya sebep olabilir. Keratin kaynak çıkarılırken bu tür kimyasallara ihtiyaç duyulmaz. Kaynak saç uygulamasından sonra saça şekil verilirken saç yüksek ısıya maruz kalır. Silikon türünde bu ısılar erime yapıp diğer saçlara bulaşabilir. Bu da kaynak saç çıkarılırken zorluk yaratır. Keratin türünde ise bu tip bulaşmalar yaşanmaz.

 

Yoruma Kapalı.