Kepekli Saçlardan Kurtulmak İçin Yapmanız Gerekenler

Kepek saçlar önemli bir saç sorunudur. Birçok insan saç diplerinde oluşan kepek nedeniyle mutsuz olmakta, saçlarında görülen kepek nedeniyle kendine güvenini kaybetmekte. Kepek ölü derinin saç yüzeyinde görülmesi halidir. Cildimiz düzenli olarak kendini yeniler.

saç bakımı

Saç derisi de kendini yeniler. Kepek en basit anlatımla saç derisinin yenilenme sürecinde ortaya çıkan ölü deri hücreleridir. Çoğu insanda ölü deri hücreleri banyo ile birlikte vücuttan atılır. Ancak bazı insanlarda bu süreç çok hızlı ilerlediği için ölü hücreler göz önüne çıkar ve kepek sorunu meydana gelir.

saç bakım yöntemleri
Kepek bir temizlik ve ya da bakım sorunu değildir aslında. Saçlarında kepek olan insanların birçoğu aslında oldukça titiz ve bakımlı insanlar olmasına rağmen bu sorun ile baş etmek zorunda kalabiliyor.

Kepekten Kurtulmak İçin Yapmanız Gerekenler

Kepek olan saçlar düzenli olarak yıkanmalıdır. Saçların az yıkanması kadar çok yıkanması da saçlarda kepek oluşmasına neden olabilir. Bir cilt uzmanına başvurmak ve uzman tarafından tavsiye edilen saç bakım şampuanı kullanmak en doğrusudur.

kepeğe karşı çözümler

Jöle, briyantin, saç spreyi, köpük gibi kimyasal içeren saç bakım ürünleri kepeğe neden olabilir. Kepek sorunu olanların bu tür kimyasal ürünleri kullanmaması gerekir. Yağlı saç derisi kadar kuru saç derisi de kepeğe neden olur. Saç deriniz ve saç tipiniz için uygun olan şampuanları tercih etmeniz sorunun çözümünde etkili olur.

 

 

Yoruma Kapalı.