Kaynak Saçı Çıkarmak Mümkün mü?

Kaynak saçlar halka, keratin, mikro jel gibi yöntemlerle mevcut saça eklenir. Peku, saçların daha dolgun görünmesine yardımcı olan kaynak saçı çıkarmak mümkün mü, çıkarılan saçlar tekrar kullanılabilir mi?

Bu sorunun cevabı evettir. Kaynak saçlar kullanım süresi tamamlandığında, mevcut saçtan çıkarılabilir. Keratin, mikro jel ve silikon gibi yöntemler kullanılarak eklenen kaynak saçları çıkarmak için kuaförler özel olarak imal edilmiş solüsyon kullanırlar. Keratin ve mikro jel kaynakta çıkarma işlemi daha kolaydır. Özel çözücü solüsyonlar kullanılarak keratin ve mikro kaynak saçlar mevcut saçtan ayrılır.

Kaynak Saç

Silikon Kaynak Nasıl Çıkarılır?

Silikon kaynak metodu ise pek de tavsiye edilen bir kaynak modeli değildir. Silikon yapı itabari ile bir yapı malzemesidir. Silikon kaynak saçın çıkarılması için kuaförler tiner türü kimyasal maddeler kullanmak zorunda kalabilir. Bu da saça zarar verebilir. Ayrıca silikonun saçtan temizlenmesi de son derece zordur. Silikon kaynak bu nedenle kuaförler tarafından tavsiye edilen bir kaynak metodu değildir.

Kaynak Saç

En kolay çıkarılan kaynak türü boncuk kaynaktır. 3-4 ay kullanım süresi olan boncuk kaynağı mevcut saçtan çıkarmak için pense kullanılır. Çıkarma işlemine saçların tepe noktasından başlanır. Kaynakta kullanılan boncuklar pense yardımı ile ters istikamette sıkalarak gevşetilir ve kaynak saçlar çıkarılır. Boncuk kaynakta kullanılan kaynak saçlar ufak bir bakımın ardından yeniden kullanılabilir. Yaklaşık yarım saat içinde tüm kaynak saçlar mevcut saçtan ayrılır. Çıkarma işlemi sırasında hiçbir acı hissedilmez, saçlarda kompa meydana gelmez.

 

Yoruma Kapalı.