Kaynak Saç Nasıl Yıkanır?

Günümüzde farklı ve göz alıcı bir saç tipine sahip olmak isteyen kadınları saç konusundaki tercihi kaynak saç uygulaması olmuştur. Kaynak saç uygulaması gerek kullanım aşamasında gerekse de bakımı konusunda titizlik gerektiren bir durumdur. Kaynak saç uygulaması yaptıracak insanların uygulama konusunda merak ettikleri hususların başında kaynak saçın nasıl yıkanacağı hususudur.

boncuk saç kaynağı

boncuk saç kaynağı

Kaynak saçın yıkanması durumunda dikkat edilmesi gerek hususlar, öncelikli olarak dip kısımlar köpürtülerek masaj uygulaması yapılarak yıkanmalıdır. Saç diplerinize köpük ile yaptığınız uygulama neticesinde durulama işlemine geçebilirsiniz. Durulama işleminde genellikle ılık su tercihinde bulunulmadır.

Sıcak Su Kullanımına Dikkat

Durulama sırasında sıcak su kullanmanız kimi zaman kaynak saçın aşınmasını ya da sökülmesine neden olabilir. Kaynak saç uygulamasına sahip olan kadınların gerek yıkama esnasında gerekse de bakım esnasında kesinlikle kaynak yapılan bölgeye sıcak uygulama yapmaması gerekir.

saç kaynağı

saç kaynağı

Kaynak saç uygulamasının yıkanması sonrası kesin olarak kurutulma işlemi yapılmalıdır, ancak bu işlem yavaş hareketlerle yapılarak saç diplerini aşınmaması gerekir. Kaynak saç sahiplerinin sıklıkla saç yıkama yapması da kaynakların kullanım ömrümü azaltması söz konusu olur.

 

Yoruma Kapalı.