Kabarık Saçlarla Baş Etme Yolları

 

Saçlarda oluşan elektriklenme bir çok kadının şikayetidir. Elektriklenen saç kolay şekil almadığı gibi kolay da bozulur. Çoğu insan için kabaran saçla baş etme bir sinir harbidir. Bozulan moralle yapılan saçta, hiç bir şekil beğenilmediği gibi bu çaba her geçen gün zorlaşıp durur. Kolay kabaran bir saç yapısına sahip olmanın nedenleri olduğu gibi bunu çözmenin yolları da var.

kabarık saçlar

Kolay Kabaran Saçlara Çözüm Önerileri

1- Kuru kalan saç kabarır ya da elektriklenerek kolay taranmaz ve şekil alması oldukça zor olur. Bu yüzden bu tip saçların nemlendirilmesi gerekir. Şampuanlama işlemi bittikten sonra saçı nemlendirip, onarım yapması için saç kremi uygulanmalıdır.

kabarık saç modelleri

2- Saçı özel mikrofiber özelliği olan havlularla kurutmak, nem dengesini bozmadan ıslaklığın giderilmesine yardımcı olur.

kabarık modeller

3- Nemlendirme özelliği yoğun olan, saça yapısına uygun saç bakım ürünleri seçilmelidir.

kolay kabaran saçlar
4- Yatarken salık bırakılan saçlar gece uyku esnasında daha fazla karışıp kabaracağından, bir saç lastiğiyle toplanması daha az kabarmasını sağlayacak, dolayısıyla sabah daha az zorluk çıkaracatır.

kabarık

5- Kolay kabaran saçları açmak için taramadan önce sprey kullanılmalı, ısı gerektiren saç şekillendirmeleri için yine nemlendirici spreylerden faydalanmalıdır.

 

 

Yoruma Kapalı.