İnce Telli Ve Hacimsiz Saçlara Öneriler

 Saçın doğal yapısı genetik olmakla birlikte doğru bakımlar uygulandığında şikayetçi olunan özellikleri belli ölçülerde değiştirmek mümkündür. Bunun için saç tipini tanıma ve bu saç tipine uygun ürünlerin kullanımı önemlidir. Saç tipini belirlemekte sorun yaşanıyorsa bir saç uzmanına danışılabilir.

saç bakım önerileri

Saçların yaklaşık 2 ayda bir uçlarından az miktarda kesilmesi saçın kırıklardan kurtulmasını ve hacimli görünmesini sağlayacaktır.Ara ara saç derisine masaj yapmak faydalıdır. Böylece kan akışı hızlanır ve saç köklerinin beslenmesi sağlanmış olur.

saç dökülmesi

Düzenli beslenerek saçın ihtiyacı olan mineral ve vitaminlerin alınmasını sağlanabilir.Güneş ışınlarının fazlası saçlara zarar verir. Özellikle de saçlar boyalı ise bu zarar daha fazla olur ve mutlaka güneşten korunmak gerekir.Saçı beslemek ve olduğundan daha gür hale getirmek için doğal bakım yağları kullanılabilir. Bunların kullanımı düzenli olursa sağlıklı sonuçlar elde edilir.

 Saç Dökülmelerinin Sebepleri Nelerdir? Ve Nasıl Önlenir?

Saç dökülmesinin birçok sebebi vardır. Bunların bir kısmı genetik özellikten kaynaklanır. Bir kısmı da sonradan oluşur.

 Sık Görülen Saç Dökülme Nedenleri

 Stres saç dökülmesine neden olan başlıca faktörlerden biridir. Ayrıca dengesiz ve zayıf beslenme de direkt olarak saçta da etkisini gösterir. Kullanılan bazı ilaçların yan etkisi olarak da saç dökülmeleri meydana gelebiliyor.

saç bakımı

Kadınlarda doğum sonrası saç dökülmelerine rastlanır ancak bu dökülme devam eden bir durum değildir. Saç zamanla eski halini alır.

 Dökülme Nasıl Önlenebilir?

 Saça çeşitli bakımlar uygulayarak dökülmeyi azaltmak mümkündür. Kimyasal ilaçlardan ziyade evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz organik bakım yağlarının kullanımı daha sağlıklı olacaktır. Bu yağları aktarlardan temin etmek mümkün olabileceği gibi kozmetik ürünler satan mağazalarda da bulabilirsiniz.

 

Yoruma Kapalı.