Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

 Kimi insanların saçları hızlı uzarken, kimi insanların da saçlarını kısa süre içinde uzatabilmek için başvurmadıkları yöntem kalmaz. Saçınızı uzatabilmek için beslenme alışkanlıklarınız, saç bakım yöntemleriniz ve saçınızı kestirmeniz arasında büyük bir bağ vardır.

uzun saç

Saçlarınızı hızlı uzatabilmek için öncelikle proteini bol besinler tüketmelisiniz. Et, süt, yumurta gibi besinlere hayatınızda daha fazla yer ayırın.

uzun saçlar

Kafein ve alkol içeren içecekler saçlarınızın yıpranmasına ve doğal olarak daha zor uzamasına sebep olur. Bu tür içeceklerden uzak durun.

saç uzatma

Saç Nasıl Yıkanmalıdır?

Yıkama işlemi sırasında hızlı saç uzatma açısından riskli olan bir diğer hareket ise aşırı sıcak ve aşırı soğuk su ile saç yıkamaktır. Sıcak saç köklerine zarar verir. Bu sebeple saçlarınızı her zaman ılık su ile yıkayın. Saç derinizin yüzeyindeki bölgeleri hareketlendirmenin en iyi yolu ılık su ile saç yıkamaktan geçer.

saç uzatma yöntemleri
Masaj, saç diplerinize uygulandığı zaman daha hızlı uzama elde etmenizi sağlar. Saç dipleriniz bu masaj sayesinde hızlı saç uzatma konusu dışında ayrıca yıpranmış cansız bir hale bürünmüş saç köklerinizi de tekrar hareketlendirir.

hızlı saç uzatma

 

Yoruma Kapalı.