Halka Kaynak Nedir?

Saçlar estetiğin en önemli unsurlarından biridir. Güzel ve bakımlı saçlar kadınların güzelliğine güzellik katar. Tam tersi durumlarda ise bakımsız ve uyumsuz saçlar güzel bir kadının güzelliğini olumsuz etkiler.

halka kaynak

Saçlarının uzun olmasını isteyenler için ya da kestirdiği saçlarından memnun olmayanlar için geliştirilen bir yöntem olan saç kaynak yaptırmanın değişik uygulama yöntemleri bulunuyor.

Halka Kaynakta Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

En bilinen yöntem olan halka kaynak hem kolay hem de hızlı uygulanabilmesi açısında ne çok tercih edilen yöntemlerin başında yer alıyor. Boncuk kaynak olarak da bilinen halka kaynak sıkıştırma yoluyla kaynak yapan mekanik bir yöntemdir.

halka kaynak modeli

Özel bir pens yardımıyla gerçek saç ile kaynak saçın bir birine tutturulması esasına dayanan halka kaynak bu konuda uzman kuaförlere yaptırılmalı. Metal alaşımlı malzemeden üretilen halkalar, saç kaynağın uzun ömürlü olması açısından, kaliteli olmalıdır. Halkalar uygulama esnasında kırılma yapmamalı. Bu halkalar ihtiyaç duyulursa birkaç defa tekrar kullanılabilir.

halka kaynak dikkat edilmesi gerekenler

Kaynak saç ise doğal saçtan elde edilmiş olmalı. Bu hem estetik açıdan hem de saçın rahat kullanımı açısından önemlidir. Güvenilir ve konusunda uzman kuaförlerde saç kaynağı yaptırmak bu konuda sorun yaşamamayı da beraberinde getirecektir.

 

Yoruma Kapalı.