Gelin Saç Modelleri

Bir kadının hayatındaki en önemli anlardan biri gelinlik giydiği anlardır. O gün için günler öncesinden hazırlanmaya başlar ve her şeyin kusursuz olması için elinden geleni yapar. Gelinlikten, ayakkabıya, aksesuarlarından gelin çiçeğine kadar her ayrıntıyı düşünür.

gelin başı

Ancak en az gelinlik kadar önemli olan bir diğer nokta ise, saçlarıdır. Yani gelinliğinin üzerine nasıl bir saç yaptıracağına karar vermesi için günler öncesinden saç provasına gider.

Gelinlik Modelinizi de Göz Önünde Bulundurmalısınız

Gelin saç modelleri arasından seçim yapmak, hangi saç modelinin doğru tercih olacağına karar vermek aslında sanıldığı karda kolay değildir. Elbette bu konuda kuaförünüzün tecrübelerinden yararlanmanız onun fikirlerine kulak vermeniz işinizi kolaylaştırabilir. Saç modelinizi belirlerken gelinliğinizin modelini de göz önünde bulundurmalısınız.

gelin başı modeli

Örneğin straplez bir gelinlik giyecekseniz ve açık dalga dalga bir saç hayal ediyorsanız bunu rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Ancak gelinliğinizin boyun kısmı kapalı ise, o zaman saçlarınızı toplatmanızda fayda vardır. Böylece hem boynunuz daha ince ve uzun görünecek ayrıca gelinliğinizin modelini de saklamamış olacaksınız hem de siluetiniz daha şık görünecektir.

 

Yoruma Kapalı.