En Yaygın Ve En Güvenilir Saç Uzatma Yöntemi: Halka Kaynak

Küçük halkaların saça geçirilip kaynak saçın halkaya geçirilmesi ve sıkıştırılması şeklinde uygulanır. Saç telleri ince ve sönük saçlı kadınların en çok tercih ettiği yöntemdir.

halka kaynak

Isı ve yapıştırıcı kullanılmadığı için diğer kaynak yöntemlerine göre daha sağlıklı ve daha hijyeniktir. Takılmadan önce saçın yapısı ve rengi belirlenir ve ona uygun şekilde halka kaynak eklemesi yapılır.

Halka Kaynağın Avantajları

Halka saç kaynağının diğer kaynaklara göre en büyük avantajı oldukça pratik ve İstenildiğinde çıkarılabilip takılabilen bir kaynak çeşidi olması.

boncuk kaynak

Diğer adı boncuk kaynak olarak da bilinen halka kaynak, sağlıklı ve pratik olmasıyla ve ayrıca kullanım kolaylığıyla en güvenilir saç kaynaklarından biridir. Halka kaynağın hem saç uzatıcı hem de saç yoğunlaştırıcı bir etkisi vardır.

halka kaynak kullanımı

 Halka Kaynak Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Halka kaynak, metal alaşımlı malzemelerden oluştuğu için yapılan işçiliğe oldukça dikkat edilmelidir. Aksi durumda saçların kopmasına neden olur. Bunu önlemek için de işini iyi bilen bir kuaföre gitmek gerekir.Saçların uzamasıyla boncukların dolaşma riski olduğu için halka kaynak yapıldığı sırada saç aralarında boşluk ve aralık bırakılmaması gerekir.

boncuk kaynak

Boncuk saç kaynak yöntemi en çok kalın ve normal telli saçlara uygun olmakla birlikte kalın telli saçlara çok fazla önerilmez.

saç kaynak
Hepsinden önemlisi ise kaynak yaptırılacak kuaförün çok iyi araştırılıp seçilmesidir. Bu konuda işinde oldukça iyi kuaförlerden biri olan Atrium Paris Kuaför örnek olarak verilebilir.

 

Yoruma Kapalı.