Saç Kaynakta Saç Çeşitleri Nelerdir?

Saç kaynak yaptırdıktan sonra beklenen doğal ve ışıltılı görünümün sağlanmasının, birbirinden ayrı düşünülmemesi gereken, iki yolu vardır:

virgin saç kaynak

Birincisi uzman ve bu konuda eğitim almış bir kuaför salonunda saç kaynağı yaptırmak, ikincisi kaynak saç çeşitleri arasında virgin saçı tercih etmek.

Virgin, Toplama ve Sentetik Olmak Üzere Üç Çeşit Saç Vardır

Virgin saç, işlem görmemiş gerçek insan saçıdır. Daha önce boyanmamış olan virgin saçlar hem doğal görünüm sağlar hem de boya uygulamalarında en iyi sonucu verir. Virgin saçların doğal olması röfle, maşa, perma gibi kuaförlük uygulamalarının da kolaylıkla uygulanmasını sağlar.

toplama saç kaynak

Dayanıklı, kolay karışmayan saçlardır. Ayrıca yine gerçek insan saçı olan ama toplama saç denilen saçlar vardır. Dökülen, kırılan saçlar toplanarak bir araya getirilir ve piyasaya sunulur. Bu tarz saçlar ucuz olmasının dışında hiçbir olumlu tarafı olmayan saçlardır. Zaten matlaşmış ve zayıflayarak kırılmış ya da dökülmüş olan bu saçların tekrar kullanılmasından hiçbir verim alınamayacağı bir gerçektir.

sentetik saç kaynak

sentetik saç kaynak

Sentetik olarak insan saçına benzetilmiş saçlar da vardır. Doğal görünümden uzak olan bu saçlar boya tutmaz, herhangi bir kuaförlük işlemi bu saçlara uygulanamaz. Bu saçlar ucuz olup önceden şekil verilmiş, yani perma, maşa, boya yapılmış, halde piyasada satılır.

 

Yoruma Kapalı.