Saç Dökülmesinin Nedenleri

saç dökülmesine dur diyin

Saçlarını dökülmesinden şikâyet etmeyen kadın yok gibidir maalesef. Ancak saç dökülmesi tamamen sağlıksızdır diye kesin bir şey de söylenemez. Yani söz gelimi, günde 50-100 adet saç telinin dökülmesi normal kabul ediliyor. Ancak bundan daha fazla sayıda ki saç dökülmeleri dikkate alınmalı ve bir doktora başvurulmalı çünkü saç dökülmesinin nedenleri vücutta meydana gelecek bir hastalığın habercisi olabilir.

saç dökülmeleri

Saç Bakımı

Saç bakımını nasıl yaptığımız çok önemlidir ve saç dökülmelerinde ilk dikkat etmemiz gereken durum olarak kabul edilir çünkü günlük hayatta saçlarımıza uyguladığımız ısı, kimyasal boyalar ya da şampuanlar saçlarımıza ciddi zararlar verebilmekte.

dolgun saçlar için yapılması gerekenler

Genetik Faktörler

Genetik faktörler de saç dökülmelerinde etkili olabilir ancak kellik oluşmasından korkmamak gerekir.

saç dökülmesini engellemek

Saç Hastalığı

Saç derisinde dairesel büyüklükte boşluklar oluşturan bir hastalık olan ‘Alopesi Areata’ hastalığı da saçları tehdit eden ciddi bir hastalık olarak biliniyor. Bunun yanı sıra, ağır bir enfeksiyon hastalığı geçirmek, yüksek ateşli bir hastalık, troit hastalığı ya da protein açısından eksik gıdalarla beslenmek te saç dökülmesini nedenleri arasında yer alan çok önemli faktörler arasında.

saç dökülmesinin nedenleri

 

Yoruma Kapalı.