Saç Bakımı ve Saç Bakım Uygulamaları

Sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmak her bayanın tercih ettiği bir şeydir. Bunun için öncelikli olarak beslemenize dikkat etmeniz gerekmektedir. Sağlıklı beslenme sağlıklı saçla eşdeğerdir. Ayrıca doğru saç tipine doğru şampuan kullanımı da önemli bir etkendir.

saç bakım sırları

Yanlış uygulama sonucu yağlı saçlar daha da yağlanır ya da kuru saçlar daha da kurur. Yine aynı şekilde saç tipinizi uygun olarak tercih edeceğiniz saç kremi de saçınızın kırılmasını önleyecektir.Saçlarınıza uygulama yapmadan önce mutlak nemlendirin. Nemli saçın kırışma oranı daha düşüktür. Böylece hem kırılmalara karşı korurken hem de kolay şekil almasını sağlayabiliriniz.

bakım kürleri

Saç boyama uygulamasından önce maun yağı uygulandığında saça boyanın zararlı etkisi azalmaktadır. Bu sebeple kuaförünüzden maun yağını kullanmasını isteyebilirsiniz.

saç bakımı

Saçlarınıza evde maske yapabileceğiniz gibi kuaförünüz ile görüşerek saç tipinize uygun olan maskeyi onun eşliğinde de yaptırabilirsiniz.

bakımlı saçlar

Saçlara Uygulanan Zeytinyağı Mucizesi

Zeytinyağı uygulaması hem pratik hem de saçların daha parlak ve sağlıklı olması için uygulanan bir yöntemdir. Ayrıca saç diplerine masaj yapıldığında daha çabuk uzamasında da etkilidir.

saç bakımı önerileri

 

 

Yoruma Kapalı.