Saç Bakımı İçin Önemli İpuçları

Saç yıkamadan önce fırçayla saçları taramak ve kir ve tozdan arındırmak şampuanın daha etkili olmasını sağlar.Yıkanırken saç kremi kesinlikle saç derine değmemelidir, uçlara uygulanmalıdır. Yoksa saçlar hemen yağlanır ve kirlenir.

saç bakım

Saçlara hacim katmak için kesinlikle kurutma makinesi ile kuruturken saç diplerinize parmaklarınızla uyarılar verin. Masaj yapar gibi dipleri ovalayın. Bu yöntem daha dolgun saçlar oluşturur.

saç bakımı

Saçlarınız kuru iken yine hacim kazandırmak için kabarmasını istediğiniz yönü tersine kurutun.Saçları öne doğru eğerek içten hareketlerle fırçalar veya arkaya alıp dıştan fırçalarsanız daha kabarık kadınsı saçlara kavuşabilirsiniz.

bakımlı saçlar

 Saçlar İçin Değerli Bilgiler

 Bira saçlar için bulunmaz bir nimet denebilir. Nemli saç diplerinize hafif bira püskürtün ve içindeki maya sayesinde daha parlak ve çekici saçlara sahip olun.Saç derisinde fazla kuruluk ve kaşıntı problemi yaşayanlara elma sirkesi önerilebilir. Saçları elma sirkesi ile yıkarsanız bu sorunlar bitecektir.

saç bakımı için öneri

Dolaşık saçlar için ise size bir saç kreminden birkaç damla spreyli şişeye koymanızı ve içine su katarak saçlarınıza dolaşıkken sürmenizi tavsiye ederim. Sonuçtan memnun olacaksınız. Siz de bu sayılan saç bakımı ipuçları ve bilgilerinden faydalanın ve beğenilen saçlara sahip olun.

saç bakım önerisi

 

Yoruma Kapalı.