Kış Aylarında Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

 Cilt ve saç derisi kış aylarında havanın kuruluğundan dolayı ekstra neme ihtiyaç duyar. Havanın kuru olması dışında is ve rüzgar dolayısıyla saça ve cilde nüfuz eden tozlar yüzünden kış aylarında saç bakımı yapmak sağlıklı saçlar açısından çok önemlidir.

kış bakımı
Hava koşulları dolayısıyla kurumuş, yıpranmış ve elektriklenmiş saçlar için yapılan özel bakımlar sayesinde kış aylarında bu dertlerden kurtulabilirsiniz.

kış bakımı nasıl yapılmalı

 Neler Yapılmalı?

 Saçın nem dengesini koruyabilmek adına saçınızı daha az sıklıkta yıkamalısınız ki saçınız zamanla kuruyup yıpranmasın. Yağlı cilt tipi için 2-3 günde bir yıkama önerilirken, kuru bir cilt için 4-5 günde bir yapılan yıkama önerilmektedir.

saç bakımı nasıl yapılmalı

Yıkama işleminden sonra saçınızı kurutacağınız zaman çoğunlukla saç kurutma makinesi tercih edilir. Ancak saç kurutma makinelerinin saça verdiği zararlar göz önüne alınırsa saç koruyucu bakım ürünleri kullanmakta fayda vardır.

saç bakımı yöntemleri
Kış aylarında artan saç dökülmeleri, mevsim değişikliği dolayısıyla artacağından güvendiğiniz saç bakım ürünleri ile en aza indirebilirsiniz ve sağlıklı saçlar için saçınızı korumaya alabilirsiniz.

kışın saç bakımı yöntemleri

 

Yoruma Kapalı.