Kırılmalara Güneşli Çözüm

Günümüz kadınlarının ve saçları uzun olan kişilerin en sık karşılaştığı problemler içerisinde saç kırıkları yer alıyor. Oldukça farklı kimyasallar ile karşılaşan saçlar zaman içerisinde fön ile ve benzeri dış etkiler ile kırılabiliyor.

kırık saçlar
Ancak kırılmayı etkileyen en önemli şeylerden birisi yanlış kurutma yöntemleri. Ancak alınabilecek belli başlı kolay önlemler sayesinde kırılmaların önüne geçebileceksiniz.

kırılan saçlar

Saç kırılmaları için öncelikli olarak fazla suyu havlu ile alın. Bunun sonrasında ise saç kurutma makineleri yerine saçlarınızı mutlaka güneşe çıkarın. Güneşte kurutulan saçlar daha sağlıklı bir biçimde kendine gelecektir. Aynı zamanda her türlü saç kırılmalarını da bu şekilde önleyebileceksiniz.

kırılan saçlara çözümler

Düzleştirmeyin Sadece Kurutun

Uzun saçlar için kullanılan düzleştiriciler saçları yıpratan en önemli şeylerden birisi. Özellikle saçları düz olmayanlar bu yöntemi kullanarak saçları oldukça fazla biçimde zorluyor. Bununla beraber kırık sayısında ise artış oluşuyor.

bakım önerileri

Bunu engelleyebilmek için zeytin ağı, badem yağı, sarımsak ve benzeri doğal ürünleri kullanabilirsiniz. Bununla beraber doğal bir kurutma yöntemi kullanarak saçlarınızı için en sağlıklı bakımı gerçekleştirebilirsiniz.

saç bakımı yapmak

 

Yoruma Kapalı.