Kepekli Saçlara Son

Çoğu insan saçlarda bazı sıkıntı ve problemler yaşarlar ve bunlar arasında en sık duyulanlardan bir tanesi de aşırı kepek sorunu olmuştur. Bu yazıda sizler için kepeği hangi doğal yöntemler ile nasıl önleyebileceğimizi paylaştık.

kepek
Limon

Bir limon alın ve suyundan 2 yemek kaşığını saç diplerine masaj yaparak uygulayın. Bunu duruladıktan sonra saçları yıkayın ve bir fincan su içine bir çay kaşığı limon sıkıp tekrar bu karışım ile durulayın. Bu tarifi her gün yapın ve kepeklerini yavaşça azalışını fark edin.

kepek için öneriler

 Tuz

Kuru saç diplerine tuzluk yardımı ile serpin ve yine saç derisine masaj yaparak tuzun yayılmasını sağlayın. Daha sonra şampuan ile saçlarınızı iyice yıkayın. Sonuçtan hoşnut kalacaksınız.

kepeğe son

 Sirke

Sirke kepeğe karşı etkili doğal çözümlerden biridir. Evde her banyo sırasında saçlarınızı şampuanla yıkadıktan sonra 2 fincan soğuk için karıştırılmış 2 fincan sirke ile durulayın.

kepek için çözümler

İsterseniz şampuan yapmadan önce saçlara 3 yemek kaşığı kadar sirkeyi döküp masajla yedirerek birkaç dakika beklerseniz yine aynı sonucu elde etmeniz mümkün olabilir. Ve yine ardından normal şampuanlama ve durulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

kepeksiz saçlar için

 

 

Yoruma Kapalı.