Fönün Kalıcı Olması için Ne Yapmalı ?

Bayanların geneli daha bakımlı ve şık görünmek için saçlarına fön çeker ve bunun için büyük zaman ve emek harcarlar. Güzel görünmek uğruna uykularından vakitlerinden fedakarlık ederler. Verilen bu emek boşa gitmesin ve fönüm daha da kalıcı olsun diyorsanız sayacağımız bazı ilkelere dikkat etmelisiniz.

fönlü saçlar

Kalıcı Fön Sırları

doğal fön

İlk olarak saçlarınıza hacimli fön çekmeli. Bu sayede dayanıklılık ve kalıcılık süresini uzatabilirsiniz. Bunun yanında tabi ki su ve nemden uzak durmalısınız. Çünkü su değdiği anda saçlar eski haline döner. Ayrıca saçlarınıza fönlü ilken fazla dokunmamalı ve onları toplamamalısınız. Toplarsanız saçlarınız hemen yağlanır.

kalıcı fön

Kuru şampuan kullanmanızı önerebiliriz. Bu yağlanmaya engel olur ve bakımlı görünmenizi sağlar. Tüm bu saydıklarımıza ek olarak özellikle saçlarınız fönlü iken terlememeye çalışmalısınız. Kalıcı fön için bunlar olmazsa olmaz kurallardan sadece birkaçıdır.

fönlü saçlar

Kadınlar her anlamda kendine özen göstermek durumundadır ve bu sadece giyim ile olmaz. Saçlar da bizlerin en büyük aksesuarlarımız arasında yer alır.

kalıcı fön sırları

 

Yoğun ve tempolu bir hayat yaşayan bayanlar yani özellikle iş kadınları saçlarına uzun vakitler ayırmak durumunda kalıyorlar. Gün içinde saçlara yapılan fönün bozulup kötü bir görüntüye kavuşmamak için verdiğimiz bu tiyoları dikkate almalısınız.

 

Yoruma Kapalı.