Çabuk Saç Uzatmak için Ne Yapmalı?

Kadınlar saçlarına ayrı bir bakım ve önem göstermelidir. Çünkü güzellik sırlarının en önemli etkenlerinden biri de saçlardır. Bu bakımı isteyenler bitkisel yağlar isteyenler de çeşitli kozmetik ürünleri ile yaparlar.

uzun saç

Saçları daha çabuk uzatmak ve de canlı parlak görünüm sahibi etmek için bitkisel yağlardan faydalanılır. Bu bitkisel ürünler hem doğal bir şekilde saçarlı besler ve uzatır ve böylece amaca hızla ulaştırır.

uzun saçlar

 Bitkisel Yağlar ve Dengeli Beslenme

Saçları hızla uzatan özelliklerden olan bitkisel yağlardan biri çam terabentin yağıdır. Bu ürünü birkaç damla şampuanın içine damlatarak kısa zamanda oluşan sonucu görebilirsiniz.

Ayrıca saç diplerinize ayrı bir özen ve bakım göstermeli, çünkü saçın uzaması için dipleri ve kökleri temiz ve bakterilerden arınmış

saç uzaması

olmalıdır. Buna ek olarak düzenli olarak saç diplerinize uygulanan masaj da kan dolaşımını hızlandırdığı için saç uzamasında etkili olabilir.

saçı hızlı uzatma

Ayda yaklaşık yarım santim uzayan saçlar genetik özelliklere ve beslenme durumuma göre her insanda uzama süresinde değişkenlik gösterir. Hızlı saç uzatmak için yeterli ve dengeli beslenerek gerekli protein ve vitaminleri almak şarttır. Bunun yanına da ekstra bitkisel yağlardan yararlanarak saçlarınızı daha hızlı ve doğal yöntemlerle uzatmanız mümkün olabilir.

kısa sürede saç uzaması için

 

Yoruma Kapalı.