Boncuk Saç Kaynak Nedir?

Boncuk saç kaynak saçlarını gürleştirmek ve uzatmak isteyen kişilerin doğal saçlarına içerisinde mikro boncukların bulunduğu saçları özel pense yardımı ile sıkıştırılarak saç ekleme işlemidir.

Boncuk Saç Kaynak Avantajları

Boncuk kaynak diğer saç kaynak çeşitlerine oranla pratik bir yöntemdir. Deneyimli kişiler tarafından kolayca takılıp çıkartılan bu yöntem saçlara zarar vermez. Ekonomik olması ve kimyasal işlem görmemiş olması da avantajlarından biridir.

boncuk kaynak

Boncuk saç kaynak işleminde boncukların kalitesi önemlidir. Boncukların özel olarak üretilen titanyum kaplamalı içi silikonlu olanlardan olması gerekir. Saça zarar verecek olan ucuz ve sert boncuklardan kaçınılmalıdır.

boncuk kaynak modeli

Boncukların kalitesinin yanında kullanılan ek saçlarda önemlidir. Saçınıza uygun kaliteli saçlar ile hem doğallığı yakalamış olur hem de kullanımında zorlanmazsınız.

boncuk saç kaynak modeli

Boncuk saç kaynakta ortalama bir saç üzerinde olması gereken miktarlar genel olarak şöyle sıralanabilir. Az ve seyrek saçlara 120-130 adet, normal saçlara 150-170 adet, saçları yoğun olanlara 180-200 adet, çok yoğun olanlara ise 200-250 adet boncuk saç takılabilir. Bu sayede saçlar arasında boşluk bırakılmadan saçlar takılıp,  saçlarınızın karışmasına fırsat verilmez.

 

Yoruma Kapalı.